KOMEK, işitme engellilerine yönelik açtığı kurs ile EKPSS’ye hazırlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından işitme engellilere yönelik ilk kez açılan “Matematik” kursu, kursiyerleri 2024 EKPSS’ye hazırlıyor.

KOMEK, işitme engellilerine yönelik açtığı kurs ile EKPSS’ye hazırlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında (KOMEK) dezavantajlı gruplara yönelik düzenlenen kurslar ilgi görüyor.

Engelli bireylerin sosyal ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunan KOMEK’te, bu dönem ilk kez açılan “İşitme Engelliler İçin Matematik” kursuyla, kursiyerlerin EKPSS’ye hazırlanması sağlanıyor. Alaaddin KOMEK’te gerçekleştirilen matematik eğitimleriyle 2024 EKPSS’ye girecek işitme engelli kursiyerlere sınava hazırlık için destek sağlayan KOMEK, sınav tarihi netleşinceye kadar eğitimlerini sürdürecek. Engelli bireylerden ilgi gören kursa, Karapınar ve Seydişehir ile Karaman’dan da katılım sağlanıyor. 

KOMEK’in Mümine Hatun ASEM’de düzenlediği “Mefruşat” kursu da işitme engelli katılımcılardan ilgi görüyor. Eğitimlere katılan kursiyerler bu sayede hem el beceresi kazanırken hem de ev ekonomilerine katkı sağlamış oluyor. 

  Hibya Haber Ajansı